Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský čln so 450 kilogramami trhaviny vyradil z boja ruskú výsadkovú loď (video+foto)

 Webnoviny   4. august 2023  79  
Ukrajinský čln so 450 kilogramami trhaviny vyradil z boja ruskú výsadkovú loď (video+foto)

4.8.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 4. augusta 12:14


Bezpilotný čln Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) v noci na piatok poškodil ruskú výsadkovú loď Olenegorskij Gorňak v ruskom čiernomorskom prístave Novorossijsk. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroj z SBU.

„Videozáznam ukazuje bezpilotný čln SBU s nákladom 450 kilogramov trhaviny trinitrotoluén útočiaci na nepriateľskú loď s približne 100 členmi posádky na palube," uviedol zdroj.

Výsledkom útoku je veľká diera v trupe lode a podľa videa, ktoré zverejnil web gazeta.ua, je naklonená na bok a pomaly sa potápa. V blízkosti poškodeného plavidla sa nachádza niekoľko ďalších lodí, pravdepodobne na evakuáciu posádky.

Moskva po útoku mlčí


Ruské kanály na Telegrame taktiež informovali, že zasiahnutú loď sa snažia odtiahnuť k brehu. Moskva neposkytla žiadne oficiálne informácie o poškodení lode v ruskom čiernomorskom prístavnom meste Novorossijsk. Vyhlásila akurát, že výsadková loď spoločne s protisabotážnym člnom Suvorivec bez poškodenia a strát údajne odrazila útok dronov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ministerstvo obrany Ruskej federácie ako vždy tvrdí, že všetky útoky boli odrazené a nedošlo k žiadnym zraneniam. Ale prečo je potom jedna z lodí veľmi unavená, v nákladných priestoroch je voda a snažia sa ju odtiahnuť do prístavu?" napísal na Telegrame predstaviteľ ukrajinských ozbrojených síl Anatolij Štefan.

Ďalší cenný ukrajinský „úlovok“


Zdroj z prostredia Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) uviedol, že zničenie ruskej vojnovej lode bolo výsledkom špeciálnej operácie SBU a námorných síl ukrajinských ozbrojených síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Výsadková loď Olenegorskij Gorňak je ďalším cenným „úlovkom“ ukrajinskej armády. Ukrajinci vlani i zničili krížnik Moskva, vlajkovú loď ruskej Čiernomorskej flotily. Moskva bola najväčšia ruská vojnová loď potopená v boji od druhej svetovej vojny a jej potopenie je jeden z najtrápnejších úderov pre ruského vodcu Vladimira Putina počas vojny na Ukrajine.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.