Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  12,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí vojaci pokročili v dvoch smeroch v Zaporižžskej oblasti, naďalej brzdia postup ruských jednotiek smerom na Kupiank

 Webnoviny  25. august 2023  71  
Ukrajinskí vojaci pokročili v dvoch smeroch v Zaporižžskej oblasti, naďalej brzdia postup ruských jednotiek smerom na Kupiank

25.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda zaznamenala v rámci svojej protiofenzívy ďalší postup vo dvoch smeroch v Zaporižžskej oblasti. Ako referuje web Rádia Slobodná Európa s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku, ukrajinské sily boli úspešné v paralelných smeroch Novodanylivka - Novoprokopivka a Mala Tokmačka - Očeretuvate.

Vstupná brána na Krym


Posledná menovaná dedina sa nachádza asi 20 kilometrov od Tokmaku, ktorý je predposledným veľkým mestom smerom k Azovskému moru.

Tokmak tvorí dôležitú bariéru medzi ukrajinskými silami a mestom Melitopoľ, ktoré je vstupnou bránou na anektovaný Krym a dôležitým ruským tranzitným uzlom.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa správy generálneho štábu je ukrajinská armáda „usadená“ na dosiahnutých hraniciach, delostrelectvom spôsobuje škody identifikovaným nepriateľským cieľom a vykonáva protiopatrenia proti ruskej technike.

Uskutočnenie ofenzívy


Obranné sily Ukrajiny pokračujú v útočnej operácii v smere Bachmut a Melitopoľ. Podľa veliteľstva predovšetkým v bachmutskom smere ukrajinskí bojovníci uskutočňujú ofenzívu južne od mesta Bachmut, pričom upevňujú dosiahnuté pozície.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Ruskí okupanti viedli neúspešné ofenzívy v okresoch Avdijivka, Marjinka a Novomychajlivka v Doneckej oblasti. Nepriateľ utrpel značné straty na personále, výzbroji a výstroji, presúva jednotky a aktívne využíva zálohy,“ píše sa v správe.

Generálny štáb dodáva, že ozbrojené sily naďalej brzdia postup ruských jednotiek smerom na Kupiank, Lyman a Bachmut a naďalej pokračujú ťažké boje.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí vojaci pokročili v dvoch smeroch v Zaporižžskej oblasti, naďalej brzdia postup ruských jednotiek smerom na Kupiank © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.