Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinskí piloti sa zoznámia so švédskymi Gripenmi, tréning absolvuje aj letecký technický personál

 Webnoviny  16. jún 2023  87  
Ukrajinskí piloti sa zoznámia so švédskymi Gripenmi, tréning absolvuje aj letecký technický personál

16.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí piloti sa zúčastnia na „oboznamovacom tréningu“ na švédskych bojových lietadlách JAS 39 Gripen. Potvrdilo to švédske ministerstvo obrany.

Podľa vyhlásenia ministerstva Švédske ozbrojené sily „budú mať za úlohu vykonať oboznamovací výcvik ukrajinských pilotov a príslušného leteckého technického personálu na strojoch JAS 39“. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ukrajinské ozbrojené sily vyjadrili želanie mať možnosť rýchlo posúdiť JAS 39, pretože posilnenie protivzdušnej obrany Ukrajiny systémom moderných stíhacích lietadiel je jedným z najnaliehavejších opatrení,“ konštatovalo vyhlásenie švédskeho rezortu obrany.

Viac k témam: bojové lietadlá JAS-39 Gripen, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí piloti sa zoznámia so švédskymi Gripenmi, tréning absolvuje aj letecký technický personál © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.