Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu

 Webnoviny  12. jún 2024  111  
Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu

12.6.2024 (SITA.sk) - Partizánskeho hnutie Ukrajincov a Krymských Tatárov Ateš zničilo v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu. Ako referuje web Kyiv Independent, skupina Ateš o tom informovala v stredu na Telegrame.

Zverejnila tiež video, na ktorom vidieť príslušníka hnutia, ako nalieva horľavú kvapalinu na komunikačný satelit R-441 Liven, ktorý sa následne vznietil.

Viac o téme: Vojna na UkrajineK incidentu údajne došlo v okrese Klin v Moskovskej oblasti, približne 85 kilometrov severozápadne od ruskej metropoly. Podľa skupiny Ateš bola komunikačná stanica súčasťou 584. gardového protilietadlového raketového pluku a slúžila ako súčasť systémov protivzdušnej obrany regiónu.

Ateš vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedol, že „systémy protivzdušnej obrany celej Moskovskej oblasti boli oslabené“ v dôsledku útoku. Kyiv Independent nevedel nezávisle overiť tvrdenia a nemohol určiť, kedy k incidentu došlo. Ukrajinská armáda údajný útok nekomentovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: partizáni, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.