Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskej armáde sa darí na juhu krajiny, vďaka strelám vzduch-zem HARM ničí ruskú protivzdušnú obranu

 Webnoviny   1. september 2022  40
Ukrajinskej armáde sa darí na juhu krajiny, vďaka strelám vzduch-zem HARM ničí ruskú protivzdušnú obranu

1.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina počas 30. a 31. augusta podľa britského ministerstva obrany pokračovala v ofenzívnych operáciách na juhu krajiny s podporou intenzívnych úderov proti ruským veliteľským a logistickým pozíciám.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské ministerstvo obrany zverejnilo videozábery ukrajinských lietadiel s riadenými strelami vzduch-zem HARM, ktoré sú určené na ničenie rádiolokátorov protivzdušnej obrany.

„Podstatná pretrvávajúca degradácia ruských radarov strelami HARM by bola veľkým problémom pre Rusko, ktoré už teraz má ťažkosti v oblasti informácií o situácii," uviedol britský rezort obrany v správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinskej armáde sa darí na juhu krajiny, vďaka strelám vzduch-zem HARM ničí ruskú protivzdušnú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.