Nedeľa, 20. október 2019
Jasno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinského oligarchu majú deportovať do USA, údajne má väzby na bývalého manažéra kampane Trumpa

 Webnoviny  25. jún 2019  47
Ukrajinského oligarchu majú deportovať do USA, údajne má väzby na bývalého manažéra kampane Trumpa

VIEDEŇ 25. júna (WebNoviny.sk) - Rakúsky najvyšší súd odsúhlasil deportáciu ukrajinského oligarchu Dmytra Firtaša, ktorý má podľa prokuratúry obchodné väzby na niekdajšieho manažéra kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa Paula Manaforta.

Firtaša v USA obvinili z úplatkárstva. Sudcovia v utorok potvrdili rozhodnutie nižšieho súdu o jeho deportácii do USA. Firtaš sa dostal do rúk rakúskej polície v roku 2014.

Federálny súd v Chicagu nedávno odmietol žiadosť o zamietnutie žaloby proti Ukrajincovi pre podplácanie v Indii súvisiace s titánom, ktorý využívajú v motoroch prúdových lietadiel.

Firtaš odmieta obvinenia s tým, že USA nemajú žiadnu súdnu právomoc v Indii. Rakúska tlačová agentúra APA informovala, že minister spravodlivosti Clemens Jabloner rozhodne, či budú pokračovať v deportačnom procese.

Viac k témam: deportovanie, oligarchovia, úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinského oligarchu majú deportovať do USA, údajne má väzby na bývalého manažéra kampane Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.