Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči

 Webnoviny   2. december 2022  64  
Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči

2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Niekoľko ukrajinských veľvyslanectiev dostalo podozrivé balíky. Podľa Kyjeva tieto „krvavé balíčky“ obsahovali zvieracie oči. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Balíky nasiaknuté tekutinou s „výraznou farbou“ dostali ambasády v Maďarsku, Holandsku, Poľsku, Chorvátsku a Taliansku, ale aj generálne konzuláty v Neapole a Krakove. Podozrivú zásielku na ukrajinskom konzuláte riešila aj polícia v Brne.

Podozrivé balíčky dostali ambasády po tom, ako sa v Španielsku v posledných dňoch podarilo zachytiť viacero listových bômb. Jedna z nich, ktorá prišla na ukrajinské veľvyslanectvo, vybuchla a ľahko zranila zamestnanca. Ďalšie doručili na americké veľvyslanectvo, vojenskú leteckú základňu, ministerstvo obrany, zbrojovke, ktorá zásobuje Ukrajinu, a premiérovi Pedrovi Sánchezovi.

Nie je jasné, či incidenty spolu súvisia. Dva listy v Španielsku však majú zjavne rovnakého odosielateľa, keďže na nich boli identické e-mailové adresy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ambasádor, Konzulát, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský veľvyslanec, Výbuch bomby
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.