Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské úrady evidujú v dôsledku vojny viac než 23-tisíc nezvestných občanov

 Webnoviny   4. máj 2023  64  
Ukrajinské úrady evidujú v dôsledku vojny viac než 23-tisíc nezvestných občanov

4.5.2023 (SITA.sk) - V dôsledku vojny na Ukrajine tamojšie úrady evidujú 23 760 ukrajinských občanov ako nezvestných. Uviedol to námestník ukrajinského ministra vnútra Leonid Tymčenko, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Od začiatku vojny podľa Tymčenka zaregistrovali 101 543 hlásení o nezvestných osobách. Tieto správy vložili do Jednotného registra osôb nezvestných za zvláštnych okolností. Oznámenia o nezvestnosti boli vydané pre 31 330 osôb, z ktorých sa 7 570 podarilo nájsť.

Zvyšok je tak stále považovaný za nezvestných za zvláštnych okolností. Tento počet môže zahŕňať osoby zabité vo vojne, zadržiavané ruskými silami alebo násilne deportovaných ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské úrady evidujú v dôsledku vojny viac než 23-tisíc nezvestných občanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.