Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské údery zhoršujú morálku ruských vojakov, panika sa môže rozšíriť aj do prednej línie

 Webnoviny  21. august 2023  147  
Ukrajinské údery zhoršujú morálku ruských vojakov, panika sa môže rozšíriť aj do prednej línie

21.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské údery na oblasti v tyle ruskej armády zhoršujú morálku ruských vojakov, čo ohrozuje stabilitu ruských obranných síl na mnohých kritických miestach frontu. V hodnotení vývoja vojny na Ukrajine to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Krehkosť ruskej obrany


Opakované ukrajinské útoky majú potenciál spôsobiť paniku, ktorá sa môže „rýchlo zintenzívniť a rozšíriť medzi ruskými jednotkami v prednej línii“, konštatuje inštitút. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUž predošlá správa ISW poukázala na krehkosť ruskej obrany na prednej línii a dodala, že neschopnosť Ruska rotovať jednotky na fronte naznačuje vyčerpanie rezerv.

Kritika velenia ruskej armády


Inštitút zároveň uviedol, že ukrajinské údery na oblasti hlboko v ruskom tyle vytvárajú nespokojnosť v ruskom informačnom priestore a vyvolávajú kritiku velenia armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Niektorí ruskí vojenskí blogeri vyjadrili hnev po nedávnych ukrajinských útokoch na Krymský most a vyzvali ruské sily, aby sa zacielili na rodiny, domy a ďalšie nehnuteľnosti tvorcov ukrajinských rozhodnutí, aby odradili od ďalších ukrajinských úderov proti oblastiam hlboko v ruskom tyle,“ napísal ISW.


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské údery zhoršujú morálku ruských vojakov, panika sa môže rozšíriť aj do prednej línie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.