Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Ukrajinské sily postúpili v Záporožskej oblasti v obci Verbove, Rusko začalo presúvať vojakov na juh

 Webnoviny   8. september 2023  1638  
Ukrajinské sily postúpili v Záporožskej oblasti v obci Verbove, Rusko začalo presúvať vojakov na juh

8.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské protiofenzívne sily dosiahli ďalšie zisky vo dvoch sektoroch frontu, postupujúc v Záporožskej oblasti a južne od Bachmutu v Doneckej oblasti. V najnovšej aktualizácii to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Dostali sa na severozápadný okraj


„Ukrajinské sily dosahujú taktické zisky a úspešne vyčerpávajú brániace sa ruské sily,“ uviedol ISW. S odvolaním sa na geolokované zábery a ruských vojenských komentátorov analytici ISW uviedli, že ukrajinské jednotky postupovali severne od Verbove a dostali sa na severozápadný okraj tejto dediny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVerbove sa nachádza v Zaporižžskej oblasti, asi 10 kilometrov východne od nedávno oslobodenej dediny Robotyne. ISW tiež uviedla, že protiofenzívne jednotky dosiahli zisky juhozápadne od Bachmutu.

Značné výzvy pre armádu


Podľa analytikov však Ukrajinci môžu na juhu krajiny čeliť ďalšej výzve, keďže Rusko presúva vojakov z iných sektorov frontu na pozície na juhu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

„Následná séria ruských obranných pozícií naďalej predstavuje pre ukrajinské sily značné výzvy a obrana v niektorých úsekoch môže byť silná,“ upozorňuje ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské sily postúpili v Záporožskej oblasti v obci Verbove, Rusko začalo presúvať vojakov na juh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.