Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské sily postúpili juhovýchodne od dediny Robotyne v Záporožskej oblasti a degradujú ruskú obranu

 Webnoviny  21. august 2023  106  
Ukrajinské sily postúpili juhovýchodne od dediny Robotyne v Záporožskej oblasti a degradujú ruskú obranu

21.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily postúpili na juhovýchod od dediny Robotyne v Záporožskej oblasti. Ako referuje Ukrajinská pravda s odvolaním sa na námestníčku ukrajinského ministra obrany Hannu Maľarovú, v súčasnosti tam trvá intenzívna plánovaná bojová akcia.

Bojujú proti prvej ruskej línii


Naše jednotky dosiahli úspech na juhovýchode Robotyne a severne od osady Mala Tokmačka v Záporožskej oblasti. Rusi sa pokúšali získať späť pozície, ktoré stratili na východ od Robotyne, no neúspešne. V Robotyne momentálne trvajú plánované bojové práce,“ uviedla Maľarová na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine 


Možný úspech v spomenutom smere naznačili už víkendové vyhlásenia amerického predstaviteľa pre CBS News, ktorý povedal, že ukrajinské sily prelomili ruské mínové pole severne od Tokmaku a teraz bojujú proti prvej línii ruskej obrany, ktorá drží mesto.

Ukrajinci degradujú ruskú obranu


Tokmak tvorí dôležitú bariéru medzi ukrajinskými silami a mestom Melitopoľ, ktoré je vstupnou bránou na anektovaný Krym a dôležitým ruským tranzitným uzlom.

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) tvrdí, že ukrajinské protiofenzívne operácie výrazne degradujú obranu ruských síl a celková degradácia ruskej obrannej línie vytvára príležitosti na to, aby bol akýkoľvek ukrajinský prielom potenciálne operačne významný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské sily postúpili juhovýchodne od dediny Robotyne v Záporožskej oblasti a degradujú ruskú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.