Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinské sily obkľúčili Cherson a zaútočili na ruské pozície, podľa Zelenského však odtiaľ okupanti neutekajú (video)

 Webnoviny  28. október 2022  50
Ukrajinské sily obkľúčili Cherson a zaútočili na ruské pozície, podľa Zelenského však odtiaľ okupanti neutekajú (video)

28.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily zaútočili vo štvrtok na ruské pozície v meste Cherson na juhu krajiny, zatiaľ čo na jej východe sa zintenzívnili boje. Udialo sa to v čase, keď sa objavili správy, že Moskvou vymenované orgány v Chersonskej oblasti opustili mesto a pripojili sa k desiatkam tisíc obyvateľov, ktorí utiekli do iných oblastí okupovaných Ruskom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské sily obkľúčili Cherson zo západu a útočili na ruský oporný bod na západnom brehu rieky Dnipro, ktorá rozdeľuje oblasť i krajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil správy o možnom stiahnutí ruských jednotiek z Chersonu za dezinformáciu. „Nevidím ich utekať z Chersonu,“ povedal Zelenskyj v rozhovore pre taliansky denník Corriere della Sera.

„Toto je informačný útok, aby sme tam išli a presunuli tam jednotky z iných nebezpečných smerov. Ich najvycvičenejší vojaci sú na pozíciách. Vidíme to a neveríme im,“ povedal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinské sily obkľúčili Cherson a zaútočili na ruské pozície, podľa Zelenského však odtiaľ okupanti neutekajú (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.