Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny

 Webnoviny   4. október 2022  53
Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny

4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny po tom, čo sa im podarilo preraziť ruskú obranu. Ruskom dosadený regionálny predstaviteľ uviedol, že ukrajinským vojakom sa pri postupe pozdĺž rieky Dnipro podarilo dostať pod kontrolu niekoľko obcí.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinci tiež znovu získali mestečko Dudčany, ktoré sa nachádza zhruba 30 kilometrov južne od predošlej frontovej línie. To naznačuje dosiaľ najrýchlejší postup vojny na juhu Ukrajiny, informuje spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Svoju rýchlu ofenzívu rozšírila Ukrajina aj na východe, pričom jej sily získali späť ďalšie územia v oblastiach anektovaných Ruskom a ohrozujú zásobovanie pre jeho jednotky. Prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že ukrajinská armáda získala späť mestá vo viacerých oblastiach, ale ďalšie podrobnosti neposkytol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.