Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Ukrajinské ostreľovanie zabilo dvoch ľudí v pohraničnom meste a drony zaútočili na ropnú rafinériu
Webnoviny 16. marec 2024 597
16.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské ostreľovanie ruského mesta Belgorod blízko hraníc s Ukrajinou zabilo dvoch ľudí. Informovali o tom v sobotu ruskí predstavitelia. Pri útoku zomrel muž a žena a ďalší traja ľudia boli zranení, uviedol na Telegrame gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov.
Jeden útok na rafinériu bol zmarený
Päť ľudí tiež utrpelo zranenia pri zásahu ukrajinského bezpilotného lietadla do auta v obci Glotovo, asi dva kilometre od ukrajinských hraníc, uviedol Gladkov.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V sobotu tiež ukrajinský útok bezpilotného lietadla spôsobil požiar v ropnej rafinérii patriacej ruskému ropnému gigantu Rosnefť v Samarskej oblasti, uviedol tamojší gubernátor Dmitrij Azarov.
Útok na ďalšiu rafinériu bol podľa neho zmarený. Neboli hlásené žiadne obete.
Druhé kolo volieb v Rusku
K útokom došlo deň po ruskom útoku na ukrajinské prístavné mesto Odesa, pri ktorom zahynulo najmenej 21 ľudí. Viac ako 50 ľudí je po útokoch naďalej v nemocnici.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo videoprejave v piatok večer prisľúbil „spravodlivú reakciu“ na útok.
K sobotňajším útokom došlo v čase, keď Rusi vstúpili do druhého dňa hlasovania v prezidentských voľbách, ktoré určite predĺžia vládu Vladimira Putina o ďalších šesť rokov po tom, čo potlačil opozíciu v krajine.
Viac k témam: Belgorod, Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské ostreľovanie zabilo dvoch ľudí v pohraničnom meste a drony zaútočili na ropnú rafinériu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Medzinárodný vyšehradský fond po prvýkrát udelil ocenenie Mini projekt roka
Kybernetické útoky na podnikateľský sektor sú na vzostupe, kľúčom je prevencia