Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské letectvo poškodilo jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily

 Webnoviny   5. november 2023  115  
Ukrajinské letectvo poškodilo jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily

5.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily potopili pri sobotňajších útokoch jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily a nosič rakiet Kalibr. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol veliteľ ukrajinských vzdušných síl Mykola Oleščuk.

Nálety na infraštruktúru lodenice Zaliv


Na Rusmi okupovanom ukrajinskom polostrove Krym nastali v sobotu výbuchy a tamojšie úrady vydali varovanie pred leteckým útokom.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOleščuk neskôr uviedol, že ukrajinskí piloti podnikli nálety na infraštruktúru lodenice Zaliv v meste Kerč. Vtedy ešte nebolo isté, či bola vojnová loď zničená.

Najnovší ruský nosič Kalibr


Nasledujúci deň Oleščuk potvrdil zničenie jedného z najnovších ruských nosičov Kalibr. „Potvrdzujem to,“ povedal Oleščuk. Po výbuchoch Rusi tvrdili, že „niektoré trosky zostrelených rakiet dopadli na územie jedného zo suchých dokov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Až v sobotu neskoro večer ruské ministerstvo obrany priznalo, že vojnová loď ruskej Čiernomorskej flotily kotviaca v lodenici v Kerči bola „poškodená“.

Viac k témam: Čiernomorská flotila, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské letectvo poškodilo jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.