Piatok, 27. máj 2022
Oblačno  14,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské jednotky ostreľujú ustupujúcich Rusov, chcú tak chrániť východ svojej krajiny

 Webnoviny   3. apríl 2022  56
Ukrajinské jednotky ostreľujú ustupujúcich Rusov, chcú tak chrániť východ svojej krajiny

3.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že ukrajinské jednotky, ktoré dobývajú oblasti v okolí Kyjeva a Černihiva, nedovoľujú Rusom ustúpiť bez boja, ale „ostreľujú ich“, pretože okupanti „ničia každého, koho môžu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajina si podľa neho uvedomuje, že Rusko chce pritlačiť na východ a juh Ukrajiny. „Čo je cieľom ruských jednotiek? Chcú sa zmocniť Donbasu a juhu Ukrajiny,“ povedal. „Aký je náš cieľ? Brániť seba, našu slobodu, našu zem a našich ľudí.

Povedal, že značná časť ruských síl je „zviazaná“ okolo Mariupoľa, kde obrancovia mesta naďalej bojujú. „Vďaka tomuto odporu, vďaka odvahe a odolnosti ostatných našich miest Ukrajina získala neoceniteľný čas, ktorý nám umožňuje prekaziť nepriateľskú taktiku a oslabiť jeho schopnosti,“ povedal Zelenskyj.

Ukrajinský prezident opäť vyzval Západ, aby dodal modernejšie zbrane, ako sú protiraketové systémy a lietadlá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém, rusko-ukrajinský konflikt, Sloboda, Útoky, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinské jednotky ostreľujú ustupujúcich Rusov, chcú tak chrániť východ svojej krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.