Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinské deti nevedia, kam budú chodiť do školy. Vyučovať sa má aj v metre či na diaľku

 Webnoviny  30. august 2023  157  
Ukrajinské deti nevedia, kam budú chodiť do školy. Vyučovať sa má aj v metre či na diaľku

30.8.2023 (SITA.sk) - Mnohé ukrajinské deti, predovšetkým na vojnou zasiahnutých územiach, s blížiacim sa začiatkom nového školského roka nevedia, kde budú chodiť do školy.

Škola v metre


Viaceré školy sa stali v doterajšom priebehu vojny terčom ruského bombardovania a veľa z nich bolo zničených. Ako uvádza web Ukrajinská pravda, v Charkove bude dovedna 1 003 detí navštevovať školu zriadenú v metre.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Starosta druhého najväčšieho ukrajinského mesta Ihor Terechov uviedol, že deti sa budú učiť v metre tri až štyrikrát týždenne, pričom triedy sa budú striedať. Školáci dostanú stravu zadarmo, do metra ich odvezie autobus.

Výučba na diaľku


Starosta poznamenal, že metro pre tento účel vybavujú zariadeniami pre deti vrátane systémov rekuperácie vzduchu, osvetlenia a toaliet.

Terechov uviedol, že prítomnosť školákov v metre počas školského roka neovplyvní prevádzku tohto dopravného systému ani jeho potenciálne využitie ako protileteckého krytu. Stredoškolské vzdelávacie inštitúcie v Charkove začnú školský rok výučbou na diaľku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Školský rok, vojna na Ukrajine, Žiaci
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské deti nevedia, kam budú chodiť do školy. Vyučovať sa má aj v metre či na diaľku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.