Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská teritoriálna obrana v Sumskej oblasti zahnala ruských diverzantov

 Webnoviny  12. október 2023  77  
Ukrajinská teritoriálna obrana v Sumskej oblasti zahnala ruských diverzantov

12.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily teritoriálnej obrany pôsobiace v Sumskej oblasti na severovýchode krajiny zastavili prieskumnú skupinu ôsmich ruských vojakov smerujúcich k miestnym zariadeniam kritickej infraštruktúry.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje vyjadrenie ukrajinského generálporučíka Serhija Najeva.

Ukrajinskí vojaci podľa neho na skupinu sabotérov spustili paľbu, spôsobili im straty a prinútili ich ustúpiť. Ukrajinci podľa Najeva nijaké straty neutrpeli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ruská armáda sa stiahla zo Sumskej oblasti v apríli 2022 po tom, ako utrpela porážku na severe Ukrajiny. Rusko však odvtedy na Sumskú oblasť pravidelne útočí.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská teritoriálna obrana v Sumskej oblasti zahnala ruských diverzantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.