Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Ukrajinská prokuratúra vyšetruje vyše deväťtisíc vojnových zločinov, pomáhajú jej aj experti zo Slovenska
1.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská generálna prokurátorka uviedla, že počet vojnových zločinov od začiatku ruskej invázie, ktoré jej úrad vyšetruje, už stúpol na 9 158. Iryna Venediktovová konštatovala, že nové prípady prokuratúra otvára každý deň.
Ide napríklad o úmrtia civilistov, deportácie ukrajinských občanov a detí na okupované územia a na územie Ruska. Informuje o tom portál cnn.com.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Venediktovová dodala, že Ukrajine v jej vyšetrovaní vojnových zločinov pomáhajú aj odborníci zo zahraničia. „Máme tím francúzskych expertov a expertov zo Slovenska. V utorok čakáme expertov z Litvy," uviedla.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská prokuratúra vyšetruje vyše deväťtisíc vojnových zločinov, pomáhajú jej aj experti zo Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO