Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Ukrajinská prokuratúra vyšetruje vyše deväťtisíc vojnových zločinov, pomáhajú jej aj experti zo Slovenska

 Webnoviny   1. máj 2022  152
Ukrajinská prokuratúra vyšetruje vyše deväťtisíc vojnových zločinov, pomáhajú jej aj experti zo Slovenska

1.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská generálna prokurátorka uviedla, že počet vojnových zločinov od začiatku ruskej invázie, ktoré jej úrad vyšetruje, už stúpol na 9 158. Iryna Venediktovová konštatovala, že nové prípady prokuratúra otvára každý deň.

Ide napríklad o úmrtia civilistov, deportácie ukrajinských občanov a detí na okupované územia a na územie Ruska. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktVenediktovová dodala, že Ukrajine v jej vyšetrovaní vojnových zločinov pomáhajú aj odborníci zo zahraničia. „Máme tím francúzskych expertov a expertov zo Slovenska. V utorok čakáme expertov z Litvy," uviedla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská prokuratúra vyšetruje vyše deväťtisíc vojnových zločinov, pomáhajú jej aj experti zo Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.