Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  24,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská mimovládna organizácia zachránila šesť detí z území okupovaných Rusmi, tri sú polosiroty

 Webnoviny   4. jún 2024  103  
Ukrajinská mimovládna organizácia zachránila šesť detí z území okupovaných Rusmi, tri sú polosiroty

4.6.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská humanitárna mimovládna organizácia Zachráňme Ukrajinu zachránila šesť detí z okupovaných území. Uviedol to v pondelok zakladateľ organizácie Mykola Kuleba. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent. Tri zo šiestich zachránených detí sú polosiroty.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Otca veľkej rodiny zabil pred očami jeho troch detí ruský granát, ktorý dopadol na rodinný dvor,“ povedal Kuleba. Ruskí vojaci deťom hrozili premiestnením do sirotinca.

Podľa ukrajinskej vládnej databázy Deti vojny sa od začiatku ruskej vojny proti Ukrajine podarilo identifikovať najmenej 19 500 ukrajinských detí unesených Ruskom, z ktorých sa domov vrátilo menej ako 400.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Únos detí
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská mimovládna organizácia zachránila šesť detí z území okupovaných Rusmi, tri sú polosiroty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.