Piatok, 27. máj 2022
Oblačno  14,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj

 Webnoviny   9. apríl 2022  40
Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj

9.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba zachytila komunikácie ruských vojakov, ktoré poskytujú dôkazy o vojnových zločinoch.

V rozhovore pre reláciu 60 minutes televízie CBS, ktorého ukážku odvysielali v piatok, to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajina má tiež nahrávky vojnových zajatcov, ktorí sa priznali k zabíjaniu ľudí, väznení piloti mali pri sebe mapy s civilnými cieľmi bombardovania a úrady tiež vedú vyšetrovania založené na pozostatkoch zosnulých, povedal politik.

„Každý, kto rozhodol, kto vydal rozkaz, kto splnil rozkaz,“ je vinný z vojnového zločinu, povedal tiež Zelenskyj a dodal, že verí, že jedným zo zodpovedných je aj ruský prezident Vladimir Putin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská bezpečnostná služba má dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov, tvrdí prezident Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.