Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda zaútočila na ruské letecké základne, desiatky vojakov zomreli alebo utrpeli poranenie

 Webnoviny  17. október 2023  88  
Ukrajinská armáda zaútočila na ruské letecké základne, desiatky vojakov zomreli alebo utrpeli poranenie

17.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí vojaci zničili deväť ruských vrtuľníkov, keď v noci na utorok zaútočili na ruské letecké základne v blízkosti okupovaných miest Berďansk a Luhansk na juhu a východe krajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDesiatky ruských vojakov zomreli alebo utrpeli zranenia. Rusi stratili aj špeciálne vybavenie, odpaľovacie zariadenie protivzdušnej obrany a sklad munície. Okrem toho boli poškodené pristávacie dráhy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Operáciu úderov vykonali Sily pre špeciálne operácie Ukrajiny spolu s armádou. Ako uviedla tlačová služba špeciálnych síl, operáciu Vážka uskutočnili po tom, čo získali informácie, že Rusi využívajú letecké základne v Berďansku a Luhansku a skladujú tam veľké množstvo munície, leteckej a špeciálnej techniky.

Viac k témam: Letecká základňa, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda zaútočila na ruské letecké základne, desiatky vojakov zomreli alebo utrpeli poranenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.