Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  12,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda vraj „takmer bez boja“ získala kontrolu nad dvomi dedinami, tvrdí ruský propagandista

 Webnoviny  11. jún 2023  78  
Ukrajinská armáda vraj „takmer bez boja“ získala kontrolu nad dvomi dedinami, tvrdí ruský propagandista

11.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily údajne „takmer bez boja“ získali kontrolu nad dvomi dedinami v Doneckej oblasti. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na prominentného ruského propagandistu s pseudonymom Rybar.

Ten na Telegrame uviedol, že Ukrajinci opäť získali kontrolu nad dedinami Neskučne a Blahodatne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kanál Wargonzo na Telegrame informuje o „určitých taktických úspechoch“ ukrajinských síl v tej istej oblasti. Spomenutý vojenský bloger Rybar zároveň tvrdí, že niekoľko kilometrov južnejšie v okolí dediny Urožajne sa odohrávajú boje.

Ruské ministerstvo obrany nevydalo v nedeľu žiadne podrobné vyhlásenia o najnovších bojoch, zatiaľ čo nedeľňajšia správa ukrajinského generálneho štábu uviedla len to, že ruské sily v oblasti vykonávajú obranné operácie. CNN nie je schopná nezávisle overiť správy z bojiska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda vraj „takmer bez boja“ získala kontrolu nad dvomi dedinami, tvrdí ruský propagandista © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.