Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok, napísal Sobolevskyj

 Webnoviny  30. júl 2022  78
Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok, napísal Sobolevskyj

30.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda uviedla, že v Chersonskej oblasti na juhu krajiny v piatok zabila veľa ruských vojakov a zničila dva sklady munície. Podľa južného veliteľstva ukrajinskej armády bolo zničených viac ako 100 ruských vojakov a sedem tankov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVeliteľstvo dodalo, že ukrajinské sily prerušili železničné spojenie do Chersonskej oblasti cez rieku Dneper, čo potenciálne ešte viac izoluje ruských vojakov na západnom brehu rieky od okupovaného polostrova Krym. „Preprava po železničnom moste cez Dneper nie je možná," konštatovalo južné veliteľstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok," napísal na komunikačnej platforme Telegram prvý zástupca šéfa Chersonskej regionálnej rady Jurij Sobolevskyj. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok, napísal Sobolevskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.