Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda údajne zničila ďalšiu ruskú vojenskú loď, po Saratove padol aj Orsk (video)

 Webnoviny  25. marec 2022  56
Ukrajinská armáda údajne zničila ďalšiu ruskú vojenskú loď, po Saratove padol aj Orsk (video)

25.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinskej armáde sa podarilo zničiť ďalšiu ruskú vojnovú loď. Ako referuje spravodajský web BBC, tvrdia to ukrajinskí vojenskí predstavitelia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Po tom, ako Ukrajinci vo štvrtok zničili v Berďansku obrovskú ruskú loď Saratov, dokázali o niekoľko hodín neskôr zdevastovať aj vojnové plavidlo Orsk. Podľa ukrajinskej armády niekoľko ďalších ruských lodí bolo poškodených.

Predstavitelia ukrajinskej armády na piatkovom rannom brífingu uviedli, že Rusko sa naďalej zameriava na dobytie južnej Ukrajiny v snahe vytvoriť „pozemný most“ na okupované územie Krymu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V mestách Sumy a Charkove na ukrajinskom severovýchode Rusi útočia na civilnú infraštruktúru, pričom niektoré ruské sily sa dali na ústup po tom, čo utrpeli až 50-percentné straty. BBC sa však zatiaľ nepodarilo tieto tvrdenia overiť.Viac k témam: Berďansk, Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, Saratov, Sumy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská armáda údajne zničila ďalšiu ruskú vojenskú loď, po Saratove padol aj Orsk (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.