Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda údajne zabila ruského generála Goriačeva aj ďalších vyšších dôstojníkov

 Webnoviny  13. jún 2023  83  
Ukrajinská armáda údajne zabila ruského generála Goriačeva aj ďalších vyšších dôstojníkov

13.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda zabila ruského generála Sergeja Goriačeva, ktorý bol na Ukrajine náčelníkom štábu 35. kombinovanej armády ruských ozbrojených síl. Ako referuje web Ukrajinská pravda, informovali o tom viaceré zdroje vrátane ruského nezávislého webu Meduza či ruských vojenských blogerov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zatiaľ neexistujú žiadne dôkazy na podporu týchto informácií, pričom ruské ministerstvo obrany sa k nim nevyjadrilo. Ruské zdroje uviedli, že Goriačev zahynul pri raketovom útoku.

Predstaviteľ ukrajinských ozbrojených síl Anatolij Štefan na Facebooku poznamenal, že Goriačeva a niekoľko ďalších vyšších ruských dôstojníkov veliteľstva ruskej 35. kombinovanej armády zabili ukrajinské jednotky v noci 13. júna.Goriačev viedol ruský vojenský kontingent v Podnestersku a velil vojenskej základni v Tadžikistane a výcvikovému stredisku v ruskom meste Chabarovsk.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: ozbrojené sily, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda údajne zabila ruského generála Goriačeva aj ďalších vyšších dôstojníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.