Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda presunula vojenské jednotky na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti

 Webnoviny  21. jún 2024  84  
Ukrajinská armáda presunula vojenské jednotky na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti

21.6.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda presunula jednotky 24. samostatnej mechanizovanej brigády na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti. Oznámila to na Facebooku tlačová služba brigády, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské sily sa sústreďujú na Časiv Jar po dobytí Avdijivky preto, že mesto je v relatívne vyššej nadmorskej výške a mohlo by potenciálne otvoriť cestu k ďalšiemu postupu v Doneckej oblasti.

Situácia v meste a okolí je mimoriadne zložitá,“ uviedla ukrajinská 24. samostatná mechanizovaná brigáda. Ruské sily podľa nej „neustále organizujú masívne frontálne útoky a snažia sa obísť mesto zo severu a juhu“.

Ukrajinskí vojaci spôsobili škody ruskej pechote a technike, ale tiež utrpeli straty, dodala ukrajinská brigáda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda presunula vojenské jednotky na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.