Utorok, 21. marec 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda postupuje vpred. Vždy to tak bude, vyhlásil Zelenskyj (video)

 Webnoviny   4. november 2022  42
Ukrajinská armáda postupuje vpred. Vždy to tak bude, vyhlásil Zelenskyj (video)

4.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že armáda postupuje vpred a ruskí okupanti sa sústredia na lode s obilím. V nočnom videopríhovore k národu však neuviedol podrobnosti o postupe ukrajinských jednotiek.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Čo sa týka frontu, chlapi postupujú vpred. Čo sa týka obilia, lode idú... A čo sa týka útočníkov, tí tiež... za loďami,“ vyhlásil Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj predtým poznamenal, že Rusi strojnásobili intenzitu nepriateľských akcií v určitých oblastiach frontu, niekde až na 80 útokov denne. Zelenskyj však zdôraznil, že ukrajinské delostrelectvo sa stalo najsilnejším v Európe a jedným z najsilnejších na svete.

„Vždy to tak bude. Napriek fyzickej prevahe nepriateľa naši vojaci dosahujú lepšie výsledky. Našou prednosťou je zručnosť, inteligencia, viera v seba a našu krajinu,“ skonštatoval Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská armáda postupuje vpred. Vždy to tak bude, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.