Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda postúpila vpred na juhu a východe, v ťažkom boji „odhryzli“ od Rusov každý meter zeme

 Webnoviny  29. jún 2023  84  
Ukrajinská armáda postúpila vpred na juhu a východe, v ťažkom boji „odhryzli“ od Rusov každý meter zeme

29.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily pokračujú v postupe na juhu a východe krajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie námestníčky ukrajinského ministra obrany Hanny Maľarovej na Telegrame, armáda postúpila o 1300 metrov v smere na Berďansk, o 1200 metrov v smere na Kliščivku a o 1500 metrov v smere na Kurďumivku.

„Útočné operácie našich obranných síl pokračujú smerom na Melitopoľ, Berďansk a Bachmut. Naši v ťažkom boji 'odhryzli' od nepriateľa každý meter zeme. Mali úspech. Súbežne nepriateľ neúspešne pokračuje v ofenzíve v smere na Lyman, Avdijivku a Marjinku. My ničíme nepriateľa v zaporižžskom a melitopoľskom smere. Ten taktiež sťahuje všetky svoje zálohy na obranu, a to dokonca aj brigádu námornej pechoty, ktorá svojho času utiekla z Chersonu,“ vyhlásila Maľarová.

Viac o téme: Vojna na UkrajineViac k témam: protiofenzíva, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda postúpila vpred na juhu a východe, v ťažkom boji „odhryzli“ od Rusov každý meter zeme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.