Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda postúpila na tavrijskom fronte v Chersonskej oblasti

 Webnoviny  27. august 2023  157  
Ukrajinská armáda postúpila na tavrijskom fronte v Chersonskej oblasti

27.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda v nedeľu postúpila na tavrijskom fronte v Chersonskej oblasti na juhu krajiny. Na komunikačnej platforme Telegram to uviedol veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Delostrelecké jednotky našej armády vykonali 1 268 palebných misií za deň. Za uplynulých 24 hodín Rusi stratili 305 vojakov, z toho 78 bolo zabitých, 210 zranených a 17 zajatých," napísal veliteľ. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Podľa Tarnavského jeho skupina za uplynulý deň zničila 32 kusov ruskej vojenskej techniky. Konkrétne dva tanky, osem obrnených bojových vozidiel, päť delostreleckých systémov a mínometov, dva raketomety, jeden protitankový raketový systém, štyri drony a desať vozidiel. Zničených bolo aj jedenásť ruských bodov uskladnenia munície.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda postúpila na tavrijskom fronte v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.