Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda oslobodila časť územia, ktorú od roku 2014 okupovali Rusi

 Webnoviny  27. jún 2023  86  
Ukrajinská armáda oslobodila časť územia, ktorú od roku 2014 okupovali Rusi

27.6.2023 (SITA.sk) - Britské ministerstvo obrany potvrdilo, že ukrajinská armáda nedávno oslobodila časť územia na východe krajiny, ktoré bolo Rusmi okupované od roku 2014.

V najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine britské ministerstvo obrany uviedol, že ukrajinské výsadkové sily dosiahli mierny pokrok východne od obce Krasnohorivka neďaleko mesta Doneck. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Je to jeden z prvých príkladov od odštartovania ruskej invázie, ktorá sa začala vo februári 2022, že ukrajinské sily pravdepodobne opäť získali časť teritória okupovaného Ruskom od roku 2014," uviedlo britské ministerstvo obrany.

„Nedávne viacnásobné súbežné ukrajinské údery v Donbase pravdepodobne preťažili sily Doneckej ľudovej republiky a Čečencov pôsobiacich v oblasti," dodalo ministerstvo obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda oslobodila časť územia, ktorú od roku 2014 okupovali Rusi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.