Pondelok, 12. máj 2025
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda bude mať samostatnú zložku vyzbrojenú dronmi, uviedol prezident Zelenskyj

 Webnoviny   7. február 2024  283  
Ukrajinská armáda bude mať samostatnú zložku vyzbrojenú dronmi, uviedol prezident Zelenskyj

7.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal dekrét o vytvorení samostatnej zložky ukrajinskej armády vyzbrojenej dronmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Sily bezpilotných systémov sa zamerajú na zlepšenie práce Ukrajiny s dronmi, vytváranie špeciálnych jednotiek bezpilotných systémov, zintenzívnenie výcviku, systematizáciu používania dronov, zvýšenie ich produkcie a presadzovanie inovácií. Ako informuje web Kyiv Independent, Zelenskyj to povedal v utorkovom večernom príhovore.

„Bezpilotné systémy preukazujú svoju účinnosť v bojoch na zemi, na oblohe a na mori," povedal ukrajinský prezident.

„Ukrajina zmenila bezpečnostnú situáciu v Čiernom mori vďaka dronom. Odrážanie útokov na zemi je z veľkej časti dielom dronov. Rozsiahle ničenie okupantov a ich techniky je tiež zásluhou dronov," konštatoval Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda bude mať samostatnú zložku vyzbrojenú dronmi, uviedol prezident Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.