Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci zvádzajú ťažké boje o Sjevjerodoneck, postupne sa im darí získavať kontrolu nad mestom

 Webnoviny   6. jún 2022  62
Ukrajinci zvádzajú ťažké boje o Sjevjerodoneck, postupne sa im darí získavať kontrolu nad mestom

6.6.2022 (Webnoviny.sk) - Polovica mesta Sjevjerodoneck na východe Ukrajiny je pod kontrolou ukrajinských síl. Na platforme Telegram to oznámil šéf vojenskej samosprávy Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajinské sily získali späť časti mesta po tom, čo Hajdaj minulý týždeň povedal, že 80 percent Sjevjerodonecka obsadili Rusi. Podľa neho ruská armáda v nadchádzajúcich dňoch zdvojnásobia svoje úsilie o prevzatie kontroly nad mestom s ťažkým delostrelectvom. "Rusi nemajú ďalšie taktiky a nemôžu bojovať iným spôsobom," skonštatoval podľa televízie CNN Hajdaj.

Šéf vojenskej samosprávy tiež uviedol, že v Sjevjerodonecku je stále odhadom 15-tisíc civilistov. Pre nepretržité boje nie je možná evakuácia. Zo susedného Lysyčanska sa však v nedeľu podľa jeho slov podarilo evakuovať 98 ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Delostrelci, Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci zvádzajú ťažké boje o Sjevjerodoneck, postupne sa im darí získavať kontrolu nad mestom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.