Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinci zažívajú aj sexuálne násilie zo strany okupantov, od začiatku vojny dostala polícia vyše 90-tisíc oznámení

 Webnoviny  30. august 2023  167  
Ukrajinci zažívajú aj sexuálne násilie zo strany okupantov, od začiatku vojny dostala polícia vyše 90-tisíc oznámení

30.8.2023 (SITA.sk) - V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine dostala tamojšia polícia viac ako 93-tisíc oznámení o sexuálnom násilí zo strany ruských okupantov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web life.pravda.com.ua, pre Ukrajinský rozhlas to povedal Serhij Nižynskyj, poradca ukrajinskej vicepremiérky pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľhy Stefanišynovej. Podľa Nižynského generálna prokuratúra prešetrila približne 200 prípadov a postúpila ich súdu.

V pláne je podľa neho novelizácia trestného zákona, do ktorého by mal pribudnúť samostatný článok o trestoch za sexuálne násilie v čase vojny. Nižynskyj taktiež povedal, že na Ukrajine v súčasnosti funguje niekoľko centier, ktoré obete môžu kontaktovať v prípade potreby.

Polícia už skôr informovala, že väčšinu trestných činov sexuálneho charakteru oficiálne zaznamenali na predtým okupovaných územiach. V Kyjevskej, Sumskej a Černihivskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Obete sexuálneho násilia, ruské vojnové zločiny, ruskí okupanti, rusko-ukrajinský konflikt, Sexuálne násilie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zažívajú aj sexuálne násilie zo strany okupantov, od začiatku vojny dostala polícia vyše 90-tisíc oznámení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.