Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci zatkli muža podozrivého zo špehovania, aktivity mal vykonávať počas venčenia psa

 Webnoviny   4. máj 2024  83  
Ukrajinci zatkli muža podozrivého zo špehovania, aktivity mal vykonávať počas venčenia psa

4.5.2024 (SITA.sk) - Ruský dôstojník bol zatknutý v ukrajinskom meste Charkov za údajné špehovanie ukrajinských obranných pozícií a poskytovanie informácií Rusku v rámci prípravy na letecký útok na vojenské objekty.

Ako referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu, muž vykonával špehovacie aktivity počas venčenia svojho psa.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa SBU sa obvinený údajne podieľal na identifikácii ukrajinských radarových staníc protilietadlových raketových systémov s úmyslom tajne odovzdať informácie ruským agentom. Vyšetrovanie SBU zistilo, že muž mobilným telefónom vytvoril zábery potenciálnych cieľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Zatknutý muž sa prvýkrát dostal do pozornosti ruských spravodajských dôstojníkov potom, čo napísal o svojej prokremeľskej podpore na ruských telegramových kanáloch. Obvinili ho podľa ukrajinského trestného zákona a v prípade dokázania viny mu hrozí až osemročné väzenie.

Viac k témam: kolaborant, rusko-ukrajinský konflikt, Špehovanie, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zatkli muža podozrivého zo špehovania, aktivity mal vykonávať počas venčenia psa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.