Piatok, 11. apríl 2025
Mimoriadne správy
Ukrajinci vyhodili do vzduchu ropovod v Rostovskej oblasti, Rusko ho údajne používalo na vojenské účely (video)

6.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské sily vyhodili do vzduchu ďalší ruský vojenský objekt - ropovod v obci Azov v ruskej Rostovskej oblasti. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské obranné spravodajstvo.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Útok na ropovod sa udial v noci na sobotu pri spomenutej dedine Azov. Ropovodom sa prepravujú ropné produkty z miestneho skladu ropy do tankerov v oblasti prístavu v Azovskom mori.
⚡️Last night, a pipeline was blown up in #Azov settlement, #Rostov region of #Russia. The pipeline pumped oil products into tankers at the #Azov Sea Port, #Ukrainian Defence Intelligence.
Loading of tankers with petroleum products has been suspended. It's unclear for how long. pic.twitter.com/cTYLBWEkJa
— Putin's IBS (@kardinal691) April 6, 2024
Po útoku bolo nakladanie ropných produktov do tankerov pozastavené na neurčito. Ukrajinské obranné spravodajstvo uviedlo, že Rusko používalo ropovod na vojenské účely.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)
Viac k témam: Ropovod, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské útoky, Výbuch ropovodu
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci vyhodili do vzduchu ropovod v Rostovskej oblasti, Rusko ho údajne používalo na vojenské účely (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.