Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci útočia na ruské ciele na Kryme dronmi

 Webnoviny  20. august 2022  57
Ukrajinci útočia na ruské ciele na Kryme dronmi

20.8.2022 (Webnoviny.sk) - Z Krymu a ďalších okupovaných častí Ukrajiny hlásia útoky dronmi na ruské ciele.

Ukrajinský verejnoprávny vysielateľ Suspilne odkazujúc na miestne médiá informoval, že z veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli stúpa dym a zverejnil aj video. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa mu to zatiaľ nepodarilo overiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruskom dosadený regionálny šéf Michail Razvožajev na komunikačnej platforme Telegram napísal, že nad námorným veliteľstvom zostrelili ukrajinský dron, ktorý dopadol na strechu budovy. Nikto podľa jeho slov neutrpel zranenia. Škody nespomenul.

Cez noc hlásili útoky aj z ďalších častí Krymu. Tamojší Ruskom menovaný líder Sergej Aksjonov potvrdil, že v Jevpatoriji bol činný systém protivzdušnej obrany, ale nehlásil žiadne škody.

Rusi tiež tvrdia, že pri meste Cherson zostrelili šesť dronov útočiacich na vodnú elektráreň v Novej Kachovke. BBC nebola schopná overiť tieto tvrdenia.

Ukrajina útoky nekomentovala.

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci útočia na ruské ciele na Kryme dronmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.