Streda, 29. november 2023
Slnečno  -1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci úspešne zaútočili dronmi na elektrickú rozvodňu v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá napájala vojenské objekty

 Webnoviny  15. október 2023  67  
Ukrajinci úspešne zaútočili dronmi na elektrickú rozvodňu v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá napájala vojenské objekty

15.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v noci na nedeľu úspešne zaútočila na elektrickú rozvodňu v ruskej Belgorodskej oblasti, na ktorú boli napojené objekty ruskej armády. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že protivzdušná obranca v noci zneškodnila 27 ukrajinských bezpilotných lietadiel. Minimálne jeden dron sa však vyhol protivzdušnej obrane a zasiahol rozvodňu v obci Krasnaja Jaruga.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZdroj z prostredia SBU medzičasom poskytol Ukrajinskej pravde video z úspešného útoku na rozvodňu. Hovorca SBU poznamenal, že „toto je (pre Rusov) nová realita, ktorá je už pred ich dverami“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci úspešne zaútočili dronmi na elektrickú rozvodňu v ruskej Belgorodskej oblasti, ktorá napájala vojenské objekty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.