Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci upevňujú pozície južne od oslobodenej dediny Robotyne, Rusi utrpeli v Doneckej oblasti značné straty

 Webnoviny  23. august 2023  105  
Ukrajinci upevňujú pozície južne od oslobodenej dediny Robotyne, Rusi utrpeli v Doneckej oblasti značné straty

23.8.2023 (SITA.sk) - Po oslobodení dediny Robotyne v Záporožskej oblasti sa ukrajinskí vojaci presadili niekoľko kilometrov južnejšie pri Novoprokopivke a upevňujú svoje pozície. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl Andrij Kovaľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Obranné sily Ukrajiny podľa neho pokračujú v ofenzíve na bachmutskom a melitopoľskom fronte.

Ukrajinskí obrancovia boli úspešní v oblasti Novodanylivka a Novoprokopivka a teraz upevňujú svoje pozície, delostrelectvom spôsobujú palebné škody na identifikovaných ruských cieľoch a vykonávajú protiopatrenia,“ povedal Kovaľov.

Ruské sily viedli neúspešné útočné operácie v oblasti Avdijivka a Marjinka v Doneckej oblasti. Utrpeli značné straty na personále, výzbroji a výstroji. Presúvajú jednotky a aktívne využívajú zálohy.

Ukrajinské obranné sily naďalej brzdia ruskú ofenzívu na kupianskom, lymanskom a bachmutskom fronte. Ruské sily vykonali neúspešné útočné operácie pri Kliščijivke v Doneckej oblasti, pričom ťažké boje pokračujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Zahraničie, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci upevňujú pozície južne od oslobodenej dediny Robotyne, Rusi utrpeli v Doneckej oblasti značné straty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.