Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci sú radi ak za deň vypália z húfnice tridsať delostreleckých granátov, aj to je už luxus

 Webnoviny   2. máj 2024  123  
Ukrajinci sú radi ak za deň vypália z húfnice tridsať delostreleckých granátov, aj to je už luxus

2.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinskí vojaci na frontovej línii podľa portálu Sky News tvrdia, že vzhľadom na nedostatok munície je pri nich "luxus", ak vystrelia 30 delostreleckých granátov denne.

Napríklad veliteľ obsluhy húfnice M777, ktorú Kyjivu dodali USA, uviedol, že niekedy denne vypália menej ako desať kusov munície.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOleksandr Kozačenko povedal, že na začiatku ruskej invázie denne vystrelil až sto delostreleckých granátov. „Teraz, keď vypálime 30 projektilov, je to luxus," dodal.

Ukrajinskí predstavitelia sa domnievajú, že Moskva sa chce do 9. mája zmocniť mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti, ale Kozačenko a jeho jednotka ešte len čakajú na prísun novej munície z amerického balíka pomoci, ktorý Washington schválil minulý týždeň.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci sú radi ak za deň vypália z húfnice tridsať delostreleckých granátov, aj to je už luxus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.