Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty

 Webnoviny   4. marec 2024  158  
Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty

4.3.2024 (SITA.sk) - Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany Ukrajiny (HUR) tvrdí, že spustilo kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany.

Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie HUR, kybernetickí špecialisti získali počas útoku prístup k „veľkému počtu dokumentov utajovaných služieb" vrátane príkazov, správ a pokynov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Získané informácie nám umožňujú vytvoriť kompletnú štruktúru systému ruského ministerstva obrany a jeho jednotiek," uviedlo HUR na Telegrame. Doplnilo tiež, že analýza získaných údajov „pomohla identifikovať generálov, ďalších vysokopostavených riadiacich predstaviteľov".

„Práca v ruskom kyberpriestore zameraná na zabránenie a paralyzovanie činnosti orgánov činných v trestnom konaní a predstaviteľov agresorského štátu zodpovedných za vojnu proti ukrajinskému ľudu pokračuje ďalej," dodalo GUR.

Počas vojny na Ukrajine stúpol počet kybernetických útokov a v súčasnosti sú bežným nástrojom, ktorý využívajú obe strany.

Viac k témam: Kybernetický útok, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.