Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci sa vraj neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu. Začala sa už veľká protiofenzíva?

 Webnoviny   5. jún 2023  71  
Ukrajinci sa vraj neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu. Začala sa už veľká protiofenzíva?

5.6.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že zmarilo veľkú ukrajinskú ofenzívu. Moskva tvrdí, že Ukrajina pri tom prišla o 250 vojakov a 16 tankov.

Útoky zo vzduchu


Kyjev tvrdenia Moskvy nekomentoval a nedali sa ani nezávisle overiť, informuje spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rezort obrany v Moskve na komunikačnej platforme Telegram napísal, že ráno 4. júna Ukrajinci „spustili rozsiahlu ofenzívu v piatich sektoroch frontu smerom na juh Donecka", pričom sa neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu v najzraniteľnejších častiach frontovej línie.

Sprievodné video ukazuje útoky na vojenské vozidlá zo vzduchu.

Plány milujú ticho


Ukrajina už mesiace plánuje protiofenzívu. Chcela však čo najviac času na výcvik vojakov a získanie vojenského vybavenia od západných spojencov.

V nedeľu Kyjev varoval pred verejnými špekuláciami o ofenzíve, pretože by mohli pomôcť nepriateľovi. „Plány milujú ticho. Nebude žiadne oznámenie o začiatku," uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany vo videu na Telegrame.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zatiaľ nie je jasné, či zmienené údajné útoky znamenajú, že sa ukrajinská protiofenzíva začala.

Viac k témam: Doneck, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci sa vraj neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu. Začala sa už veľká protiofenzíva? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.