Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci sa pokúsili zaútočiť na Krymský most strelami S-200, ale protivzdušná obrana ich zostrelila, tvrdia Rusi

 Webnoviny  12. august 2023  163  
Ukrajinci sa pokúsili zaútočiť na Krymský most strelami S-200, ale protivzdušná obrana ich zostrelila, tvrdia Rusi

12.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily sa podľa Ruska pokúsili zaútočiť na Krymský most. Na záberoch zverejnených na internete je vidno dym nad mostom.

Spravodajský portál Ukrajinská pravda uvádza, že kremeľskí propagandisti hovoria o explóziách, ktoré sú údajne výsledkom činnosti protivzdušnej obrany. Dopravu na moste v oboch smeroch zastavili.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRusmi dosadený líder anektovaného Krymu Sergej Aksionov povedal, že ruská protivzdušná obrana zostrelila dve rakety a most nie je poškodený.

Ruské ministerstvo obrany neskôr uviedlo, že ukrajinské sily zaútočili na most strelami S-200, ktoré zostrelili. Dym na moste je údajne „dymová clona“.

Viac k témam: Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci sa pokúsili zaútočiť na Krymský most strelami S-200, ale protivzdušná obrana ich zostrelila, tvrdia Rusi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.