Streda, 29. november 2023
Slnečno  -1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci poškodili ruský raketový systém S-300 na Kryme, terčom útoku bolo okolie obce Moločne

 Webnoviny  31. október 2023  132  
Ukrajinci poškodili ruský raketový systém S-300 na Kryme, terčom útoku bolo okolie obce Moločne

31.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský útok na okupovaný polostrov Krym poškodil ruský protilietadlový raketový systém S-300.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nezávislý ruský spravodajský kanál ASTRA na komunikačnej platforme Telegram.

Podľa zdrojov kanála ASTRA terčom raketovému útoku, ku ktorému došlo v pondelok o šiestej ráno, bolo okolie obce Moločne v okrese Saky, kde je rozmiestnený protilietadlový raketový systém patriaci ruskému ministerstvu obrany. Ozbrojené sily Ukrajiny neskôr potvrdili, že úspešne zaútočili na strategický cieľ ruskej protivzdušnej obrany na západe okupovaného Krymu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Ozbrojené sily Ukrajiny, Protivzdušná obrana, Raketový útok, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci poškodili ruský raketový systém S-300 na Kryme, terčom útoku bolo okolie obce Moločne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.