Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  17,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci pokročili v oblasti obce Urožajne, vraj im „pomohli“ opití ruskí vojaci

 Webnoviny  14. august 2023  74  
Ukrajinci pokročili v oblasti obce Urožajne, vraj im „pomohli“ opití ruskí vojaci

14.8.2023 (SITA.sk) - Ruskí blogeri podporujúci vojnu Moskvy na Ukrajine sa sťažujú na slabú morálku ruských vojakov potom, ako ukrajinské jednotky dosiahli zisky v obci Urožajne v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUviedla to vo svojej správe americká nezisková organizácie Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Ukrajinské sily pokročili v oblasti obce Urožajne minulý týždeň. Jeden z autorov tvrdil, že ruskí vojaci „sa predčasne stiahli", pretože "členovia jednotky boli opití," konštatuje ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Iný autor neúspechy ruskej obrany na fronte pripísal tomu, že bol z veliteľskej funkcie odvolaný generálmajor Ivan Popov. ISW zároveň dodal, že ruský veliteľ Alexander Chodakovskyj, ktorý vedie prápor pri dedine Urožajne, v nedeľu pripustil, že „Rusko vo vojne minulo svoje zdroje príliš skoro". Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac k témam: Bloger, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci pokročili v oblasti obce Urožajne, vraj im „pomohli“ opití ruskí vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.