Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci pokračujú v protiofenzíve pri obci Robotyne, Rusi čelia útokom bez rotácie a posíl

 Webnoviny  26. august 2023  96  
Ukrajinci pokračujú v protiofenzíve pri obci Robotyne, Rusi čelia útokom bez rotácie a posíl

26.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda pokračuje v protiofenzíve pri obci Robotyne v Záporožskej oblasti. Ruskí vojenskí blogeri pritom podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) vyjadrujú obavy z nedostatku posíl a rotácie ruských vojakov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jeden z prominentných ruských vojenských blogerov vyjadril obavy, či vyčerpaní ruskí vojaci v oblasti Robotyne budú schopní odolať možným budúcim útokom zo strany Ukrajiny. Podľa jeho vyjadrenia mnohí ruskí vojaci v tejto zóne sú na bojisku od začiatku ukrajinskej protiofenzívy a na frontovú líniu im neprichádzajú posily.

Táto správa je v súlade s hodnotením ISW, podľa ktorého ruskí vojaci na západe Záporožskej oblasti čelia ukrajinským útokom od začiatku protiofenzívy bez rotácie a podstatných posíl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci pokračujú v protiofenzíve pri obci Robotyne, Rusi čelia útokom bez rotácie a posíl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.