Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci oslobodili na juhu dvetisícštyristo kilometrov štvorcových územia, drvivú väčšinu za posledné dva týždne

 Webnoviny   7. október 2022  41
Ukrajinci oslobodili na juhu dvetisícštyristo kilometrov štvorcových územia, drvivú väčšinu za posledné dva týždne

7.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda od začiatku vojny oslobodila na juhu krajiny 2400 kilometrov štvorcových územia. Povedal to v piatok zástupca šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko.

Takmer všetko toto územie podľa jeho slov bolo oslobodené za ostatné dva týždne, keď Ukrajina zintenzívnila svoju protiofenzívu v Chersonskej oblasti. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Tymošenka k oslobodeným oblastiam patrí šesť obcí v Chersonskom okrese severne od samotného mesta Cherson a 61 obcí v okrese Beryslav.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom štvrtkovom večernom príhovore uviedol, že od 1. októbra Kyjiv v Chersonskej oblasti opäť získal viac ako 500 kilometrov štvorcových.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci oslobodili na juhu dvetisícštyristo kilometrov štvorcových územia, drvivú väčšinu za posledné dva týždne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.