Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinci odrezali Rusov na pravom brehu Dnipra od zásobovania, tí sa podľa vojenského analytika zmierili s ústupom

 Webnoviny   5. november 2022  49
Ukrajinci odrezali Rusov na pravom brehu Dnipra od zásobovania, tí sa podľa vojenského analytika zmierili s ústupom

5.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda v rámci svojej protiofenzívy s cieľom získať naspäť Chersonskú oblasť ostreľovaním hlavných dopravných trás a zničením mostov odrezala západný breh rieky Dnipro od ruských dodávok zbraní a potravín.

Pre agentúru AP to povedal ukrajinský vojenský analytik Oleh Ždanov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Rusi chápu nebezpečenstvo zablokovania dopravných tepien a prakticky sa zmierili s tým, že budú musieť ustúpiť z pravého brehu Dnipra. Ruské jednotky však nie sú pripravené pokojne opustiť Cherson a pripravujú sa na bitky v meste. Rozmiestňujú tam zmobilizovaných záložníkov a nové skupiny taktických práporov,“ vyhlásil.

Ukrajinská armáda má podľa Ždanova oproti Rusom značnú prevahu v letectve a delostrelectve na pravom brehu Dnipra, čo znamená, že by mohla ostreľovať mesto Cherson a vyhnúť sa priamym bojom.

„Kyjiv si dáva načas, pretože ruské zdroje v Chersone sa vytrácajú a sú zo dňa na deň slabšie, čo Ukrajincom umožňuje naakumulovať sily na hlavný úder,“ povedal Ždanov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci odrezali Rusov na pravom brehu Dnipra od zásobovania, tí sa podľa vojenského analytika zmierili s ústupom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.