Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci na úteku z mesta Kupiansk sa do bezpečia nedostali, Rusi zbombardovali civilný konvoj a všetkých zabili (video)

 Webnoviny   1. október 2022  42
Ukrajinci na úteku z mesta Kupiansk sa do bezpečia nedostali, Rusi zbombardovali civilný konvoj a všetkých zabili (video)

1.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské úrady našli 20 mŕtvych tiel v civilnom konvoji neďaleko mesta Kupiansk. Gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov vyslovil presvedčenie, že boli zabití, keď sa pokúšali utiecť pred ruskými vojakmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V konvoji bolo šesť áut, na ktorých boli diery po nábojoch, informoval web The Guardian, ktorý citoval ukrajinského verejnoprávneho vysielateľa Suspilne. Medzi obeťami bolo jedno dieťa. Gubernátor Synjehubov tento masaker označil za „krutosť, ktorá nemá ospravedlnenie".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Civilisti, Konvoj, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci na úteku z mesta Kupiansk sa do bezpečia nedostali, Rusi zbombardovali civilný konvoj a všetkých zabili (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.