Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pápež Lev XIV. sa z návštevy Španielska do Ríma vracal s meškaním. Po poruche lietadla využil vojenský špeciál
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
Ukrajinci na Kryme zničili ruskú radarovú stanicu za päť miliónov dolárov
Webnoviny 28. november 2024 447
28.11.2024 (SITA.sk) - Ruskú radarovú stanicu Podlet na okupovanom polostrove Krym zničil vo štvrtok úder, ktorý podnikla ukrajinská vojenská rozviedka. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.
„Výsledkom úspešnej operácie pri obci Kotovske na západe dočasne okupovaného Krymu je zničenie ruskej radarovej stanice," uviedlo ukrajinské obranné spravodajstvo na komunikačnej platforme Telegram. Odhadovaná cena zničenej ruskej radarovej stanice je päť miliónov dolárov.
Radar Podlet slúži na detekciu vzdušných cieľov v nízkych a extrémne nízkych výškach aj v zložitých rušivých podmienkach. Jeho úlohou je predovšetkým zameriavanie cieľov pre systémy protivzdušnej obrany S-300 a S-400.
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci na Kryme zničili ruskú radarovú stanicu za päť miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ministerstvo vnútra spúšťa tender na revitalizáciu a dostavbu športového centra polície
Ženy prejavujú menší záujem o kryptomeny ako muži, Slovensko je výrazne konzervatívnejšie než Maďarsko
Kino Lumière bude počas leta premietať ocenené filmy za zvýhodnenú cenu